Jak si poradit s nedostatkem peněz před výplatou a jak to ovlivní moji insolvenci?

Zdravím, příští měsíc bych měl mít ve výplatě míň peněz, jsem na 60%. Měl bych dostat cca 18 500 Kč. Do ukončení insolvenci mi chybí 19 měsíců a aktuální plnění mám 24%. Alimenty mám 7 000 Kč a dar. smlouvy, posílám z mého minima 3 700 Kč. Bude mi chybět cca 4 000 Kč co vždy bylo ve výplatě (alimenty jsou na prvním místě). Když mi dojde na výplatu cca 18 500 Kč, bude problém když mi dojde na účet minimum cca 11 000 Kč a zbytek 7 500 Kč půjde na alimenty (7 000 Kč) a zbude cca 500 Kč na insolvenci a já potřebuji ještě dalších 4 000 Kč? Dar.smlouvu určitě pošlu z mého minima, těch 3 700 Kč. Nebude to málo? A hrozí mi něco? Když mám nyní takové plnění a chybí pár měsíců do ukončení. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro úspěšné ukončení insolvence je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů. S poklesem příjmů klesají automaticky i insolvenční srážky, nicméně je třeba si pohlídat, abyste min. těch 30% během 5 let splatil. Měsíční odměna ins. správce (která se platí ze srážek) činí min. 1 100 Kč, tedy srážka ve výši 500 Kč nebude stačit ani na pokrytí odměny správce.