Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11485, Kolik nám zůstane v insolvenci?

Kolik musíme posílat na insolvenci vzhledem k našim příjmům a dávkám?

Dobrý den, jsme již 3 roky v insolvenci, v domácnosti je nás 7 (5 dětí a 2 dospělí). Já jsem na rodičáku (10 000 Kč) a manžel má plat pokaždé jiný (cca 26 000 Kč). Kolik jsme povinni posílat na insolvenci? Máme darovací smlouvu na 1 700 Kč a ještě přídavky na děti 4 410 Kč, příspěvek na bydlení 1 200 Kč a syn příspěvek na péči 13 900 Kč.

Dobrý den,

při společném oddlužení je třeba splácet měsíčně min. 3 300 Kč. Vy z rodičovské (10 000 Kč) nebudete splácet nic, neboť z takto malé částky nelze při 6 vyživovaných osobách nic srážet. Z manželova příjmu 26 000 Kč lze srážet pouze 1 790 Kč. Proto máte pravděpodobně sepsanou darovací smlouvu na dalších 1 700 Kč, abyste dosáhli na min. výši splátky (3 300 Kč).