Jak je to s placením notářky po dědickém řízení, když jsem v insolvenci a nemám dostatek financí?

Dobrý den, jak je to s placením notářky po dědickém řízení? Já jsem jediný dědic nemovitosti po otci (část domu), nic víc krom nemovitosti a dluhů jsem nezdědil. Sám jsem v insolvenci, zůstává mi 8 500 Kč na měsíc z výplaty a mám platit 11 000 Kč notářku za dědické řízení. Tuhle částku mám platit já nebo si tohle řeší insolvenční správce, který vlastně s tou částí domu momentálně nakládá za mne, aby došlo k prodeji? Asistentka ins. spravce mi napsala, že si to mám zaplatit sám, ale já přece nemám z čeho, vždyť zaplatím za nájem, jídlo, cesta do práce a další denní potřeby a peníze jsou fuč. Děkuji

Dobrý den,

odměnu notáři za dědické řízení hradí dědic (nezávislé na následném propadnutí majetku v rámci dluhů a insolvenčního řízení dědice). Tuto povinnost nelze přenést na insolvenčního správce. Pokud jste zdědil více dluhů než majetku, možná by bylo bývalo rozumnější dědictví jako celek odmítnout.