Insolvence a úspory: Mohou mi vzít peníze na účtě?

Dobrý den, vstoupila jsem do insolovence. Paní IS mi poradila, abych teď než mi budou strhávat 1. splátku za 4-6 měsíců si udělala nějakou rezervu a našetřila si penízky, když mi teď bude zůstávat celá výplata. V minulosti jsem nenašetřila nic, jelikož jsem lepila ty půjčky a týden před výplatou jsem měla 500 Kč na účtě, takže do té doby než mi budou strhávat insolvenci jsem schopna našetřit okolo 40 000 Kč. Ale paní poradkyně mi říkala, ať si to nenechávám na účtě. Prostě si to mám dávat do obálky. Dotaz teda zní - oni by mi to mohli vzít, že jsem si něco ještě našetřila? Nebo si to na tom účtě nechat můžu a nevezmou mi to pak? Děkuji

Dobrý den,

insolvence se řeší splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku (včetně použití peněz z účtu na umoření dluhů). O způsobu řeší vaší insolvence rozhodne soud na návrh ins. správce (je těžké odhadovat, jak bude rozhodnuto ve vašem případě).