Povolení fixní splátky na 2 roky v souvislosti s insolvencí a těhotenstvím - jak postupovat?

Dobry den, kdyz jsem si zadal o insolvenci, nepocital jsem s tim, ze se nam s pritelkyni podari miminko, jelikoz to vice nez 5 let neslo. Tak jsem nezadal fixni splatku. Insolvence mi byla schvalene 7.9. 2020 a ted v riju jsme se dovedeli, ze pritelkyne je na konci 3. mesice. Mohu se obratit na soud a poprosit je o povoleni fixni splatky na 2 roky nez se zena vrati do prace? Uz kvuli tomu, ze budu ted 2 roky zivitel rodiny a musime se prestehovat do 2+1, jelikoz tam kde bydlime se nevleze nic pro mimco. Mame 1+kk. Dekuji za radu. A pripadne co mam soudu dolozit? Postaci od pritelkyne tehotensky prukaz?

Dobrý den,

na zvýšení životních nákladů s narozením dítěte insolveční řízení pamatuje a od měsíce narození dítěte Vám automaticky vzroste nezabavitelné minimum (zvýší se počet vyživovaných osob). O fixní splátky se žádá před zahájením insolvence (nikoliv v průběhu). Nyní můžete požádat pouze o pozastavení insolvence až na 12 měsíců.