Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7441, Mohu požádat znovu o insolvenci?

Jak ukončit insolvenci a podat ji znovu za nových pravidel? Co platíte po ukončení a jak uplatnit 60% za tři roky?

Dobrý den, mám insolvenci, kterou bez problémů plním už jeden rok. Můj dotaz je - mohu jí ukončit a ihned podat znovu za nových pravidel? Bude se platí teda už jen to co tam zbyde a mohu uplatnit 60% za tři roky? Nebude to soudu vadit?

Dobrý den,

současný bankrot můžete ukončit a požádat o oddlužení znovu, tentokráte již dle nových pravidel (kde stačí splatit min. 60% za 3 roky). Nicméně pokud již máte rok odbankrotovaný, zvažte, jestli se Vám to vyplatí (zbývají Vám již jen 4 roky). Nová insolvence by trvala sice jen 3 roky, ale schválení nového řízení může trvat při současném vytížení soudů i půl roku. Je tak šance si polepšit reálně jen o pár měsíců.