Co se stane s bankovním účtem po ukončení insolvence? Jak dlouho trvá, než na účet uvalí exekuci? Co se stane s vloženými penězi na účet v exekuci? Jaké jsou důsledky pravidelných plateb na účet v exekuci?

Zdravím, mám dotaz ohledně insolvence a bankovního účtu. Jsem v insolvenci, jenže už 3 měsíce jsem bez zaměstnání, kde by mi peníze chodily na účet. Svůj účet potřebuji spíše jako takové elektronické "vylej-nalej", kdy zde někdy vkládám peníze a ihned zasílám dále na investiční účet (nesouvisející s insolvencí), odkud zase někdy peníze pošlu zpět na svůj a většinou ihned když peníze dorazí, vyberu je v hotovost. Otázkou je, co se s mým účtem stane, pokud mi ukončí insolvenci z důvodu porušení IZ (tak trochu s tím počítám, protože insolvence v mém případě nebyl moc rozumný krok z důvodů ne příliš vysokých dluhů a chci to řešit nyní jinak) a zda tento účet budu moci používat, pokud na něj bude uvalena třeba exekuce. Když se tak stane, co bude v situaci, kdy si na účet vložím např. 2000,-? Připíše se částka a budu moct ji přeposlat dále, nebo bude ihned zabavena? Do insolvence jsem vstupoval bez exekucí, takže pokud bude zrušena, jaká bude prodleva, pokud do té doby závazky neuhradím, než mi exekutoři účet zablokují? (A mohou ho zablokovat, když mi na něj technicky nechodí pravidelně žádné prostředky?) Pro upřesnění jsem již v rámci insolvence splatil cca 20-30% dluhů, přičemž mi bylo vzhledem k výši celkového dluhu nařízeno splatit 100%. Děkuji za odpověď, možná je dotaz trochu nepřehledný, zkusím to popsat ještě v bodech, tedy: 1) Co bude s účtem, na kterém před insolvencí nebyla exekuce, v případě ukončení insolvence? 2) Jak dlouho přibližně může trvat, než na účet exekuci uvalí? 3) Pokud bude účet v exekuci, co se stane, pokud na něj manuálně vložím peníze? 4) Pokud bude účet v exekuci, co se stane, pokud na něj dorazí platba, co bude když mi tam bude každý týden chodit částka řádově 1000-5000,-?

Dobrý den,

1) neúspěšné ukončení insolvence nemá na Vaše účty žádný vliv, ale začne-li věřitel svůj dluh vymáhat exekučně, zablokuje Vám účet exekutor

2) záleží na rychlosti věřitele a exekutora

3) z blokovaného účtu nelze vybrat peníze (naopak lze peníze vložit hotově či příchozí platbou) - jednou během exekuce máte nárok z účtu vybrat dvojnásobek životního minima

4) viz předchozí bod