Jak založit bankovní účet při exekuci a zajistit si výplatu před schválením insolvence?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám dluhy a exekuce, jelikož jsem bez práce (mám domluvenou práci v únoru). Problém je ten, že ve firmě, kde budu pracovat, budou požadovat číslo účtu a když si ho tedy založím, tak exekuce to může zablokovat a já neuvidím výplatu. Je nějaké řešení? Když si požádam o insolvenci, tak to bude trvat než mi to krajský soud schválí, ale do té doby musím mít ten účet. Můžete mi poradit, jak postupovat?

Dobrý den,

v případě blokace účtu exekutorem můžete požádat o chráněný účet, který je exekutory nedotknutelný. V případě insolvence jste chráněn před výkonem exekucí od data podání žádosti o oddlužení (nečeká se na schválení soudem).