Právník si nechal 200 000 Kč a teď po mně chce zaplatit faktury - co dělat?

Pokračování dotazu č. 15831: Dobry den, ptam se za nekoho jineho. No pravnik vymohl 200 000 Kc, ktere si vsak nechal a jeste ji psal, ze to na jeho odmenu nestacilo a posle faktury, ktere je treba uhradit, coz mi pripada hnus, jelikoz neni nic vyresene, zadne uvery. Jo jen ty, kde se napakoval, kde byly dle jeho slov preplatky. A ja na tyto faktury nemam, tak budu muset do insolvencne. Uz kvuli tomu, ze se postaral jen o to, kde byly preplatky a zbytek nechal tak.

Dobrý den,

jistě jste měla s advokátem uzavřenou smlouvu o právním zastoupení s jasně specifikovanou cenou. Bez bližších znalostí neumím posoudit, o jak náročný případ se jednalo, zdali byla odměna přiměřená, atd. Nicméně pokud jste s cenou právního zastoupení nesouhlasila, neměla jste nic podepisovat. Je naprosto v pořádku na nabídku odpovědět slovy "jste na mě moc drahý, od Vás se zastupovat nenechám". Naopak nelze nejprve s cenou souhlasit a nabídku akceptovat a po vyhraném sporu nemít na zaplacení se slovy "s cenou nesouhlasím".