Osobní bankrot pro dluhy ve výši 600 tisíc korun - je to možné?

Dobrý den, mám šest exekucí v hodnotě cca 600 tisíc korun. Poslední roky jsem byl nezaměstnán a nebyl jsem veden na úřadu práce ani jsem nepobíral žádné dávky. Posledních pět let jsem dělal asi cca dva roky na dohodu o provedení práce. 1. dubna nastupuji na hlavní pracovní poměr s příjmem 24 tisíc čistého, mám jedno dítě, manželku nemám. Myslíte si že projde osobní bankrot? A za jak dlouho po nástupu do zaměstnání o něj mohu požádat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s čistým příjmem 24 000 Kč a jednou vyživovanou osobou na oddlužení dosáhnete. O insolvenci můžete požádat kdykoliv. Pro schválení insolvence musíte soud přesvědčit, že budete schopen následujících 5 let splácet min. 2 200 Kč měsíčně (což by neměl být s vaším příjmem problém).