Jak se bránit proti právníkovi, který vymohl přeplatky a nyní žádá platbu za své služby?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, nechala jsem se oblbnout jedním právníkem, že se musím bránit a že mi vymůže přeplatky od společnosti. Nakonec vymohl, ale vše si nechal. A ještě mi napsal, že mu to nestačilo, tak že mi pošle faktury, které musím uhradit. Musím do insolvence, protože to stejně nevyřešil. Mám tedy čekat až pošle fakturu, a pak jít do insolvence, abych mu nemusela už platit? Nebo můžu do insolvence hned a až pošle fakturu, tak si ji tam přihlásí, jelikož je to za práci, kterou teď dělal? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle vašich předchozích dotazů (poslední 13/10/2021) již v insolvenci jste - to jste během posledního měsíce předchozí insolvenci ukončila a nyní byste chtěla žádat o oddlužení znovu? Pokud jste byla podvedena právníkem (např. Vám účtoval za své služby více než bylo domluveno), doporučuji věc řešit právní cestou (vyhledejte odbornou pomoc jiného právníka). Vyhýbat se placení faktur účelovým vstupem do insolvence určitě správné není (soud by vaše jednání mohl vyhodnotit jako nepotivý záměr).