Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13024, Získám hypotéku po insolvenci?

Jak doložit ukončení insolvence a doplacení všech úvěrů pro refinancování hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, manžel má již 8 let hypotéku, manželé jsme 5 let. Nemáme předmanželskou smlouvu ani zúžení SJM. Já jsem cca 2 roky po skončení insolvence (za 5 let jsem splatila 51% pohledávek). Nyní bychom s manželem chtěli refinancovat úvěr u jiné banky. Té ale nestačí soudní rozhodnutí o tom, že byla insolvence skončena, ale chce po mně ještě nějaký důkaz o tom, že veškeré úvěry jsou doplacené. Prý někde vyjíždí nějaké pohledávky za cca 500tis. (žádné nové dluhy ani půjčky od skončení insolvence nemám). Zde konkrétní vyjádření z banky:

Nejen že má/měla klientka insolvenci, ale ještě má záznamy v registrech. Má odepsané pohledávky u nesplácených úvěrů. Jediná možnost je zkusit předkonzultaci, ke které bych potřebovala dokument prokazující ukončení insolvence, doplacení všech úvěrů, kde jsou odepsané pohledávky a info jaké úvěry budou doplacené.

Prosím o radu, co po mně chce vlastně tedy banka doložit, popřípadě kam se mohu obrátit nebo jestli má v mém případě vůbec cenu řešit? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku získáte nejdříve za 3-5 let po skončení insolvence (spodní hranice platí pro bonitnější klienty). Nyní máte 2 možnosti:

  • sepíšete zúžení SJM a manžel hypotéku refinancuje sám
  • vyčkáte min. 1 rok a zkusíte hypotéku refinancovat společně později
  • REKLAMA