Soudní výjimka pro ponechání odměn vojákovi v insolvenci: Je možné?

Dobrý den chci se zeptat jsem vojak v insolvenci je možné soud požádat aby mi odměny byli ponechávány? Jen s čistého platu bez odměn se mi strhuje 20000-22000 za 5 let mám 100% předpoklad uhrazení. Mám syna a žena je na rodicaku do práce se ještě vrátit nemůže měla hlídat babička ale tu čeká operace a pak rehabilitace a já pomoc nemohu jezdím na cvičení na kurzi atd. Jde mi o to že já dostávám necelých 20000 a žena rodicak 10000,-kc platíme nájem elektřinu malemu mlíčko plenky očkování atd navíc si musím na kurzu hradit sám stravu a od září nastupuji na vysokou školu bylo mi nabídnuté poviseni s podmínkou dodělání vysoké školy. Mohl by mi soud vyjít vstříc?

Dobrý den,

toto bohužel možné není. Cílem insolvence je splatit co nejvíce za co nejkratší dobu (pokud možno 100%). Pokud byla insolvence zahájena po 6/2019 a povede-li se Vám splatit za 3 roky min. 60%, bude insolvence ukončena již po 3 letech. Ze závažných důvodů byste si mohl požádat o přerušení insolvence až na 1 rok, ale příjem "jen 30 000 Kč" soud velmi pravděpodobně jako závažný důvod brát nebude (není to málo peněz, mnoho rodin na rodičovské musí vyžít z nižšího příjmu).

Neberte to prosím negativně, se studiem na vysoké škole Vám přeji hodně štěstí (studovat při práci a navíc s dětmi a v insolvenci je velmi náročné/obdivuhodné)...ale nadělat tolik hrubek v tak krátkém textu (odměny byly, z čistého platu, ty kurzy, povýšení)? Tohle není při nejlepší vůli ani na maturitu. Zvažte své síly - šťastně se dá žít i bez titulu.