Insolovence nebo refinancování? Jak to ovlivní mé budoucí možnosti?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí. Za prvé, je lepší insolovence nebo refinancování? Za druhé, když projdu insolovencí, řádně budu platit po dobu 5 let a bude vše ukončeno, budu si schopný v budoucnu vzít třeba hypotéku? Nebo budu už do konce života bloknutý kvůli tomu že jsem prošel insolovencí? A za třetí, musím mít jednoho věřitele 30 dní po splatnosti nebo i více věřitelů po splatnosti? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

insolvence neznamená doživotní stopku pro získání hypotéky, ale během insolvence ani 5 let po ukončení insolvence Vám peníze nikdo nepůjčí. Otázka obecně nestojí "jestli je lepší insolvence nebo refinancování". Insolvence je poslední šancí pro předlužené, kteří by jinak svou situaci nebyli schopni řešit. Je to tvrdých 5 let o chlebu a vodě. Pokud tedy můžete své dluhy řešit jinak (refinancováním, konsolidací, zvýšením příjmů, snížením výdajů), určitě volte tuto cestu. Teprve pokud by vaše dluhy byly neřešitelné, vyplatí se požádat o osobní bankrot.