Jaké jsou možnosti, pokud klientovi nebudou stačit finance na výdaje spojené s léky a péčí?

Pokračování dotazu č. 20570: Dobrý den, asi jsem špatně dotaz položila. Dám konkrétní příklad. Klient pobytové sociální služby má příjem např. 18 000 Kč. Dle zákona mu musí zůstat 15% na své náklady spojené např. doplatky za léky, pedikéra, kadeřnice atd. Zbytek tj. v tomto případě 15 300 Kč uhradí za pobyt, tj. strava a bydlení. Na výdaje spojené s léky, kadeřnice a pedikéra mu zůstane 2 700 Kč. Chápu tedy správně to, že z této částky tj. z těch 15% musí uhradit minimálně 2 200 Kč na insolvenci? Takže 2 700 Kč má na celý měsíc na své výdaje po odečtení stravy a bydlení. Teď ještě po odečtení částky 2 200 Kč mu tedy zbyde 500 Kč. Pokud tedy počítám správně. Co se stane v případě, že klientovi tyto finance tj. 500 kč nebude na měsíc stačit? Rodinu nemá, nikdo se za něho nezaváže. Co když 1x měsíc splatí např. 2 200 Kč, jindy 2 000 Kč? Děkuji moc

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Z příjmu 18 000 Kč by se na insolvenci sráželo 2 908 Kč a vašemu klientovi by zůstávalo 15 092 Kč. Srážky na insolvenci provádí přímo plátce příjmu (např. u důchodu ČSSZ).