Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8179, Kdy mohu žádat po insolvenci o půjčku?

Kdy mohu žádat po insolvenci o půjčku?, Půjčka

MK

Dobrý den, v roce 2011 jsem zažádal o insolvenci, která mi byla schválena (jednalo se o celkový dluh ve výši 290 tisíc korun) a splatil jsem celou dlužnou částku, poslední splátka byla v lednu 2015. Můj dotaz spočívá v tom, zdali mohu po pěti letech zažádat o půjčku nebo musím nejprve zažádat o vymazání v rejstříku dlužníků? V mé bance kde jsem zakládal spořící účet pro vnučku, jsem dostal nabídku na půjčku ale odmítl jsem,  i když mě bylo řečeno, že Solus po čtyřech letech dlužníky vymazává. Děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

o půjčku můžete žádat 4-5 let po úspěšně ukončené insolvenci. Registry starší záznamy buď mažou nebo k nim banky nepřihlíží.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

20.1.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun.

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

17.1.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Jedny z nejzajímavějších úroků u termínovaných vkladů dlouhodobě nabízí družstevní záložny neboli kampeličky. Jejich sazby zpravidla přesahují hodnoty, které slibují banky. Snaží se tím vyvážit své mínusy.

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

15.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Škody způsobené mrazem, silným větrem i zloději. Také to přináší každoročně zima chatařům a chalupářům. S řešením podobných problémů jim pomůže správné pojištění chaty či chalupy. Podívejte se, co v něm nesmí chybět a jak postupovat, aby vám pojišťovna vyplatila plnění v maximální výši.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#8663, Špatně spočítané srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 21.1.2020

Dobrý den, prosím vás, co mám dělat, když mi správce strhává z plati víc peněz než by měl? Děkuji

Dobrý den, srážky ze mzdy počítá mzdová účetní zaměstnavatele, nicméně ať už pochybil kdokoliv, vždy máte nárok na nezabavitelné minimum (které je závislé na výši příjmu a počtu vyživovaných osob). Žádejte po mzdové účetní (nebo insolvenčním správci) nápravu.

K

#8662, Nestíhám splácet půjčku, Půjčka, 21.1.2020

Pokračování dotazu č. 8656: A myslíte, že je možnost ještě před insolvencí se domluvit v bance, že by to hned převzal spolužadatel tu půjčku a splácel dál?

Dobrý den, bude-li spolužadatel sám bez Vás dostatečně bonitní pro převzetí celé půjčky, nebudete s tím problém. Určitě si vyplatí s bankou o problému se splácením proaktivně jednat.

K

#8661, Zesplatnění půjčky a insolvence, Půjčka, 21.1.2020

Pokračování dotazu č. 8656: A prosim vas, ten spoluzadatel bude pokracovat ve splaceni v bance ve splatkach nebo po nem budou vymahat celou castku najednou? Dekuji

Dobrý den, záleží na rozhodnutí banky. Vstupem do insolvence jste porušil smluvní podmínky úvěru a banka má možnost úvěr zesplatnit (požadovat navrácení celé částky naráz). Nebo také může nechat druhého spolužadatele řádně splácet.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR