Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8179, Kdy mohu žádat po insolvenci o půjčku?

Kdy mohu žádat po insolvenci o půjčku?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.12.2019 Půjčka

Dobrý den, v roce 2011 jsem zažádal o insolvenci, která mi byla schválena (jednalo se o celkový dluh ve výši 290 tisíc korun) a splatil jsem celou dlužnou částku, poslední splátka byla v lednu 2015. Můj dotaz spočívá v tom, zdali mohu po pěti letech zažádat o půjčku nebo musím nejprve zažádat o vymazání v rejstříku dlužníků? V mé bance kde jsem zakládal spořící účet pro vnučku, jsem dostal nabídku na půjčku ale odmítl jsem,  i když mě bylo řečeno, že Solus po čtyřech letech dlužníky vymazává. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o půjčku můžete žádat 4-5 let po úspěšně ukončené insolvenci. Registry starší záznamy buď mažou nebo k nim banky nepřihlíží.