Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3950, Podmíněná a zajištěná pohledávka

Podmíněná a zajištěná pohledávka, Exekuce a insolvence

Dobrý den, co znamená v insolvenci: nevykonatelné, nepodmíněno, zajištěno? Celkem se do řízení přihlásilo 11 věřitelů, včetně stavební spořitelny. Nakonec rozhodnutí bylo: platíme jen 9 věřitelům a oběma stavebním spořitelnám posíláme zvlášť splátku složenkou pod jiným jménem. Myslím si, že to není takto správně, ale asi tomu spíš nerozumím. Celkem i se stavebkami je dluh 700 tisíc. Platí se měsíčně 3 500 Kč plus zvlášť stavebko 4 000 Kč.

Dobrý den,

"zajištěno" obvykle označuje pohledávku jištěnou např. zástavním právem k nemovitosti, směnkou či jiným ručitelským závazkem. "Nevykonatelné" může značit např. nevykonatelnou exekuci pro nemajetnost dlužníka. Nepodmíněné pohledávky nejsou ničím podmíněny (jako podmíněnou pohledávku lze naopak přihlásit dluh jištěný zástavou, jejíž přednostní zpeněžení nemusí vést k plnému uhrazení dluhu).

Bez detailnějšího posouzení všech Vašich závazků (kolik komu přesně dlužíte a jaké pohledávky jsou čím zajištěny) Vám bohužel nemohu potvrdit správnost splátkového kalendáře.