Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9305, Insolvence a zvýšené náklady na bydlení

Insolvence a zvýšené náklady na bydlení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám insolvenci a strhává se mi invalidní důchod i z platu. Zůstávalo mi asi 10 500 Kč, z výplaty tedy méně, neboť mi strhávají ubytovnu a ins. správce mi doplácel do částky, která mi ze zákona patří, aspoň si to myslím. Tento měsíc se mi zvedla částka za ubytování asi o 2 700 Kč a tuto částku za ubytování mi strhávají z platu, o to mi zůstává méně, tedy s penězi ins. správce a mojí výplaty je to něco málo přes 8 000 Kč. O tom že se mi zvedly náklady ins. správce ví, ale už mi víc nedoplácí, jen to co před tím. Mám nárok na to, aby mi doplácel do částky 10 500 Kč tedy po tom co se mi zvedly náklady na bydlení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci nejsou vaše náklady na bydlení a živobytí vůbec podstatné, nepřihlíží se k nim (nikterak nevstupují do výpočtu částky, která Vám měsíčně zůstává). Nezabavitelné minimum se počítá z vašeho celkového čistého příjmu a počtu vyživovaných osob.