Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14942, Řemeslník nedodal službu a je v insolvenci

Řemeslník nedodal službu a je v insolvenci, Exekuce a insolvence

IB

Dobrý den, jsem věřitelka dlužníka, který byl odsouzen v trestním řízení za podvod v roce 2015. V současné době probíhá již třetí jeho podaná insolvence - oddlužení - od roku 2018. Přihlásila jsem svoji pohledávku, ale část mi jí neuznali. Ta pohledávka mi byla přiznaná soudem, u kterého byl přítomen. Včera mi přišlo od Krajského soudu Usnesení, že se moje pohledávka odmítá. Nebyla jsem u soudu přítomná a toto je pouze názor dlužníka, který pochopitelně neuznává žádné své dluhy. Jako důvod se uvádí, že jsem popřenou pohledávku dlužníkem znovu nežalovala. Spatřuji v tom pouze alibismus a zatěžování soudů. Není logické podávat znovu žalobu k soudu, aby rozhodl o již dříve rozhodnutém. Celou dobu byla uvedena celá část mojí pohledávky od roku 2018 a až nyní v roce 2021 mi bylo zasláno od soudu toto Rozhodnutí. Krajský soud jsem informovala o této záležitosti, ale on na problém nereagoval. Nyní mám možnost se do 14 dnů odvolat. Jak se mám zachovat a jak v této problematice postupovat. Jsem důchodkyně, 70 let a jedná se o částku cca 233 000 Kč (zhotovení oken - záloha), což jsou moje životní úspory. Předem děkuji za urychlenou odpověď a radu.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pohledávky v ins. řízení nepřezkoumává dlužník ale ins. správce. Nesouhlasíte-li s postupem ins. správce, vyhledejte odbornou právní pomoc a braňte se ve stanové lhůtě právní cestou. I kdyby Vám pohledávka uznána byla, nezapomeňte, že dlužník Vám z ní během oddlužení (5 let) splatí třeba jen velmi nepatrnou část (pár tisíc) a zbytek bude prominut. 

Takto mírná pravidla oddlužení (kdy ztrátu nese věřitel) byla stanovena s ohledem na dlužníky (aby měli šanci na nový začátek). Bohužel věřitelem nemusí být jen nepoctivý nebankovní poskytovatel úvěrů, ale např. i bytové družstvo, SVJ nebo okradený senior, kterému řemeslník nedodal slíbenou službu. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR