Co se stane s poplatky za účet v insolvenci?

Dobrý den, jsem teď od tohoto měsíce v insolvenci, mám již pár let založený účet u banky, který byl kdysi blokován exekutory. Chtěla bych účet zrušit, bude tam i asi nějaký dluh skrze měsíční poplatky. Chci se zeptat, zda po mně budou poplatky chtít zaplatit nebo ne. Jelikož v insolvenci mi všechny dluhy zanikají. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

při řádném ukončení insolvence (splacení min. 30% dluhů během 5 let) jste od zbylých dluhů vzniklých před insolvencí osvobozena (nikoliv však od dluhů vzniklých po zahájení insolvence). Doporučuji své závazky vůči bance řádně vyrovnat. Dluh za poplatky nebude vyšší než pár stokorun a budete mít klid. Jinak by také mohla banka pohlížet na věc jako na dluh vzniklý k datu žádosti o ukončení vedení účtu, tedy v průběhu insolvence (min. část poplatků za časové období po zahájení insolvence). Tento doposud malý dluh by se navyšoval o penále a náklady na exekuční vymáhání, které by věřitel mohl zahájit i v průběhu insolvence.