Banky.cz Banky.cz Štítky zrušení účtu

zrušení účtu

Zrušení zahraničního účtu

Dobry den, v roce 2018 jsem odjela do Holandska pracovat. Udelali nam nejakou registraci na uzemi Holandska a v ING Bank nam zalozili ucet na me jmeno atd. Po tydnu jsem se vratila, nevyhovovali mi podminky bydleni. Ucet zalozeny je. Kartu a vse mi jeste stacili zaslat na holandskou adresu. Ale kartu jsem jeste neaktivovala a ani neotevrela z obalky, ani zadne penize na ucet nevkladala. Poradte mi prosim, budu platit nejakou pokutu nebo se úcet zrusil tim ze ho nepouzivam? A jak se toho uctu zbavit? Volala jsem hned tyden po vraceni z Holandska na ING v CR a rekli mi, at si to vyridim tam kde jsem ucet zakladala. Ale do Holandska se vracet nechci! Co mam delat? Mam strach, abych nemela exekuci. Da se to obejit? Dekuji za odpoved.

Kde má matka vedené účty?

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Moje matka je v současné době nechodící ležák v LDN, ale má více účtů u různých bank a chce po mě, abych ji zrušil všechny účty, kromě toho jednoho, kam ji chodí důchod. Nevím zatím, kterých bank se to týká a nejsem u těch bank uvedený jako disponent. Poradíte mi prosím, jak postupovat? Předem děkuji, Petr

Zrušení účtu v zahraničí

Dobrý den, v prosinci 2018 jsem si zrušila účet v USA. Zrušení účtu mi potvrdili a psali, ze mi byl odeslán šek asi se 30 dolary, co zbyly na účtu. Šek bohužel nedorazil a tak jsem se chtěla zeptat, jestli nebude problém s tím, když si peníze nevyberu. Kvůli 30 dolarům se mi jim nechce psát, ze nic na adresu nepřišlo. Děkuji.

Insolvence a zrušení účtu

Dobrý večer, v roce 2008 jsem po zahájení insolvence smlouvou s bankou zrušila BÚ. V roce 2009 jsem zjistila, že mi na tomto již zrušeném účtu naběhl dluh. Opět jsem vše vyrovnala a další smlouvou BÚ zrušila. Insolvence mi skončila v roce 2012 100% vyrovnáním všech závazků. V roce 2013 jsem úplnou náhodou zjistila, že již několikrát zrušený účet je stále aktivní a opět jsem ho na pobočce zrušila. Vloni na podzim jsem při řešení překlenovacího úvěru na opravu bytu, u stavební spořitelny zjistila, že jsem stále v bankách vedena jako dlužník. Po usilovném pátrání jsem k mému velkému překvapení zjistila, že dlužím na několikrát zrušeném účtu a po ukončení insolvence mě tatáž banka vede stále jako majitele nesplaceného úvěru (který byl v insolvencí celý splacen), na kterém dlužím 0,- Kč. Cítím se jednáním banky poškozená, proto se ptám, jak postupovat a zda mám nárok na odškodnění. Děkuji za odpověď.

Neaktivita účtu a jeho zrušení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy má banka povinnost zrušit účet, když na něm není žádný pohyb. Před 9ti lety zemřel otec a až dnes jsme z opravného dědického řízení zjistili, že měl u České spořitelny účet. Bylo tam pres 20 tisíc. Dnes tam není nic. Bylo nám při rušení účtu sděleno, že možná ještě budeme doplácet.

Zrušení účtu

Dobrý den, včera jsem si elektronicky založil účet u KB. Dnes jsem se dozvěděl, že ho nebudu potřebovat. Můžu ho hned zrušit? A jaké budou poplatky? Děkuji

Lhůta pro zrušení účtu

Dobrý den, 15. ledna jsem zrušila účet. Za jak dlouho bude neaktivní? Aniž by na něj stále chodily peníze. Děkuji

Zapomněla jsem v zahraničí zrušit účet

Dobrý den, před 10ti lety jsem pracovala v Anglii, kde mi kamarádka pomohla založit účet u Lloyd bank. Když jsem odjížděla, vybrala jsem z karty poslední peníze a odjela. Avšak jsem nezrušila účet. Myslela jsem, že se vrátím zpět ale nestalo se. Chci se zeptat, zda účet po nějaké neaktivní době banka zruší, anebo běží stále poplatky a můžu riskovat, že po dobu těch 10ti let se na účtu nahromadí nějaké dluhy, které mě dostihnout tady u nás v ČR. Od doby co jsem opustila UK mi nepřišel žádný e-mail z banky, výpis z účtu, nic. Děkuji za odpověď.

Zrušení účtu

Dobrý den, potřebuji zrušit účet od Ery. Jde to i písemně? Děkuji

Zrušení účtu

Dobrý den, jsem teď od tohoto měsíce v insolvenci, mám již pár let založený účet u banky, který byl kdysi blokován exekutory. Chtěla bych účet zrušit, bude tam i asi nějaký dluh skrze měsíční poplatky. Chci se zeptat, zda po mně budou poplatky chtít zaplatit nebo ne. Jelikož v insolvenci mi všechny dluhy zanikají. Děkuji za odpověď

Zrušení účtu

Zdravím, jsem cizinec a u ČS mám účet který nepoužívám a je tam dluh. Problém je, že už nežiji v ČR. Nevím jak zrušit účet, když je ještě v mínusu. Ani se nemůžu dostavit na pobočku. Prý to tak mám nechat a že ČS po třech měsících účet s dluhem zruší,

Zrušení účtu a plná moc

Dobrý den, otec má u Moneta Money Bank běžný účet, na kterém nic neměl, jen dluh za vedení účtu. Podle výpisu asi 4 500 Kč. V červenci měl mozkovou příhodu a je na úrovni dvouletého dítěte, ochrnutý a neschopen jakékoliv komunikace. Dluh jsem vyrovnala, ale účet zrušit nechtějí. Jak opatřit plnou moc? A proč notář?

Výběr EUR z českého účtu

Pokračování dotazu č. 5289: Dobrý deň, jedná se o banku ČSOB. Ďakujem za odpoveď

Výběr EUR z českého účtu

Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem zrušit účet v českej banke, na ktorom ešte mám finančné prostriedky. Je podľa Vás lepšie peniaze CZK poslať na účet na SR v EUR alebo peniaze vybrať a zameniť kurzom v banke prip. je vyhodnejší kurz v zmenárni? Je ešte možnosť poslať ich v rámci rovnakej banky na iný účet v CZK a vybrať ich z bankomatu na SR v EUR je to výhodnejšie? Ďakujem za odpoveď

Založení nového účtu a zrušení starého

Dobrý den, chci si založit běžný účet u Equa bank. Vyřídí za mne banka zrušení účtu u České spořitelny a vše převede na nový účet? Nebo je potřeba si toto zařídit? Děkuji Renáta

Storno zrušení účtu

Dobrý den, je možné zrušit mobilitu? Ráda bych si nakonec starý účet u původní banky ponechala. Děkuji

Zrušení účtu

Dobrý den, mám nápad, aby vaše pracovnice spořitelny pracovaly tak, jak mají a abych nemusela stále něco honit jenom proto, že jsem chtěla zrušit účet XXX/0300. Dne 28. června 2018 jsem navštívila vaši pobočku v Kroměříži (14 km) na poště a zrušila účet, na což mám doklad. Protože se nic nedělo, volala jsem na vaši linku, kde zjistili, že nic zrušené nebylo a následně navštívila vaši pobočku ve Vyškově 28.8.18 - cca 30 km. Nikde zrušení účtu nebylo. Když už to vypadalo, že se to vyřeší, přišlo mi vyúčtování, že ještě v červenci a srpnu mi byly strhávány bůhví za co peníze. Jsem hrozně naštvaná, že kvůli někomu mám stálé problémy a už na to nemám nervy. V mých 72 letech bych si zasloužila klidný život a ne řešit něčí - slušně řečeno - nekompetentnost. Navíc nevím, kdo mi uhradí zbytečné cestování, což s mým důchodem 11 001 Kč je taky zátěž. Žádám tedy o okamžitou nápravu, vrácení peněz na můj účet a zaplacení cestování, jinak se obrátím na kontrolní orgány! Odmítám ale znovu kamkoliv jezdit!

Zrušení účtu

Dobrý den, jsem před zahájením insolvence. Mám svůj účet zrušit a nechat si posílat důchod domů?

Zrušení účtu

Dobrý den, je to asi 2 týdny, co jsem si zrušil účet (KB) a vybral zůstatek na účtě. Přesto mi ale předevčírem přišel e-mail s tím, že jsem se na svém účtu dostal do dluhu 62 Kč. Za prvé, nevím, jak je toto vůbec možné, když jsem při uzavírání účtu vybíral zůstatek a za druhé, jak toto případně řešit, stačí zavolat a upozornit, nebo je nutné se zastavit na pobočce? Děkuji.

Zrušení účtu

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na moju otázku. Pred desiatimi mesiacmi mi zamestnávateľ založil účet v Postbank Nemecko, kam mi zasielal výplatu. Teras som zmenila zamestnávateľa, vrátila som sa na Slovensko a účet v nemeckej banke chcem zrušiť, môžete mi povedať koľko penazí mám nechať na účte, aby to pokrylo všetky výdavky súvisiace s jeho zrušením? A či je možné zrušiť tento účet aj na diaľku, online? A aké doklady k tomu potrebuje? Ďakujem.

Zrušení běžného účtu

Pokračování dotazu č. 4741: Měla jsem konkrétní dotaz na ČS, Vaše odpověď je mi k ničemu, navíc jste zjevně nepochopil otázku.

Zrušení účtu

Dobrý den, 17.4. jsem přešla k jiné bance, která zadala zrušení mého účtu u staré banky. Potřebuji vědět, kdy dojde ke zrušení a zejména kolik je potřeba mít peněz na účtu, aby byly pokryty všechny poslední poplatky a účet šlo zrušit. 

Zrušení účtu po vyplacení šeků

Dobrý den, po letní brigádě v USA jsem ještě dostal poštou několik šeků (vrácení daní). A jelikož ČS vyplácení šeků zrušila, šel jsem si čistě skrz výplatu šeků výše založit účet do Komerční banky. Účet tedy mám, šeky převzali ke zpracování a za pár týdnů by měly být vyplaceny. Nyní k dotazu: Při zakládání jsem byl na pobočce ale dotazován/upozorněn, jestli účet zakládám jenom skrz ty šeky nebo jestli účet hodlám aktivně využívat. Že prý pokud chci jen vyplatit šeky a zrušit to (což jsem plánoval), tak mi účet nezaloží. Na dotaz po jaké době teda účet zrušit můžu, nebo co musím udělat pro to, aby bylo vše ok mi paní nebyla schopna dát jasnou a jednoznačnou odpověď. Začala mi vykládat něco o tom, že se ty transakce pak můžou nějak kontrolovat či co. Tak jsem tedy řekl, že účet využívat normálně budu (slibem nezarmoutíš). Chci se tedy zeptat, jestli existují nějaké podmínky uzavření účtu, které si na mě může takto banka vynucovat? Nebo kdy teda účet můžu uzavřít, abych neměl žádné problémy? Druhý dotaz s tím spojený je, že jsem dostal za založení G2 účtu bonus 550,- Kč (350,- za platný isic a navíc 200,- za aktivní využívání). Mám čekat, že banka bude třeba chtít bonusy zpět, nebo něco takového? Díky moc za rady

Automatické zrušení účtu

Dobrý deň, pred dvoma rokmi som si založil bezplatný účet v škótskej Banke TSB, po troch mesiacoch používania som na účte nechal zostatok pol libry, ale účet nezrušil a vrátil sa na Slovensko. Je potrebné účet zrušiť alebo sa mi vzhľadom na dlhodobú neaktivitu a žiadne obraty zruší automaticky? Ďakujem za odpoveď.

Jak zrušit účet

Dobrý den, nedaří se mi zrušit účet u SAXO BANK podle jejich návodu v internetové aplikaci, nereagují ani na mail. Všechno jsem prodal a peníze vybral. Jak mam postupovat a kam se obrátit ? Děkuji

Zrušení účtu

Chtěla bych zrušit účet, na kterém mám exekuci. Jak mám postupovat, pokud banka nebude souhlasit?

Platba kartou po zrušení účtu

Dobrý den, zrušila jsem si účet u České spořitelny. Cca dva měsíce po zrušení jsem platila v papírnictví asi 120 Kč kartou a omylem jsem vytáhla tu neplatnou (měla jsem jí ještě v peněžence). Uvědomila jsem si to, ale až zpětně doma. Nicméně platba proběhla, terminál žádný problém nehlásil. Je ale nesmysl, aby platba proběhla, když účet a karta v tu chvíli už neexistoval. Chci se zeptat, jestli teď někde nedlužím nebo jak to vlastně vyřešit. Může z toho být nějaký problém? Nevím, jak to řešit a případně komu to vlastně zaplatit, když to nemám ani jak dokázat? Účtenku jsem si nevzala. Děkuji za odpověď.

Zrušení účtu ZUNO

Dobrý den, pokud byvalý klient ZUNO banky požádal telefonicky o ukončení či zrušení bankovniho účtu, dostane k tomu pisemné vyrozumění o zručení účtu? Buď poštou nebo emailem? P.

Zrušení účtu v Německu

Pokračování dotazu č. 3793: Zrusit ucet teda v Nemecku a v miste bydliste kde byl nebo staci jet jen nekam za hranice co nejblíže? Jsem z Opavy a pracoval jsem v Erdingu, dekuji.

Zrušení německého účtu

Dobry den, mam dotaz ohledne banky, kterou mam v Nemecku. Je mozne zrusit ucet u nas v CR, nebo musim pro zruseni uctu dojet do Nemecka? (u stejne banky) DekujiRychlé odkazy

Banky v ČR