Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17597, Měl jsem účet v ING Bank - jak se dostanu k penězům

Měl jsem účet v ING Bank - jak se dostanu k penězům, Běžný účet

10.4.2022 Běžný účet

Dobrý den. Měl jsem v Ing Bank účet. Po přechodu do Reiffeisen jsem očekával nějakou informaci, kde se moje finance nacházejí. Bohužel se mi neozvala ani Reiffeisen ani Ing Bank. Vůbec nevím, kde se mé peníze nacházejí a jak se k nim dostanu? Že snad na nějakém technickém účtu. Můžete mi prosím poradit, jak se k nim dostanu? Děkuji za ochotu. Zavadil LeoL

Dobrý den,

ING Banka měla historicky zajímavý spořicí účet ING Konto. Banka se s účinností k srpnu 2021 rozhodla o ukončení činnosti pro české občany (Služby pro firmy ING Banka v ČR dále poskytuje).

ING Bank rozesílala určitě nejméně 2 písemné informace klientům - že hodlá ukončit služby a že nabízí přechod k Raiffeisenbank. Klienti, kteří byli převedeni do Raiffeisen Bank získali finanční bonus a mají dnes zajištěnu obsluhu novou bankou.

Prostředky klientů, kteří nezareagovali na nabídku převodu do jiné banky byly skutečně uloženy na technický sběrný účet ING Bank. Na tomto neutrálním účtu mohou ležet do doby žádosti klienta, nebo až do doby jejich promlčení (dle zákona 3 roky). Z prostředků na technickém účtu ovšem nezískáte výpis, ani vám prostředky nejsou zhodnocovány.

Prostředky vám ING Banka vydá na základě vaší žádosti o jejich převedení s uvedením vašeho čísla běžného účtu u jiné banky. Z informací od jiných uživatelů ale víme, že ING Bank někdy nereaguje na žádosti. Pro takový případ prosím přiměřeně použijte postup popsaný v odpovědi poradny na dotaz Jak dostat peníze z ING Bank.