Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #15611, Jak dostat peníze z ING Bank

Kdy a jak dostanu peníze ze svého účtu u ING Bank?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
15.10.2021 Spoření

Dobrý den, měla jsem účet u ING Bank. Peníze mi ale dosud nebyly převedeny do RB. Číslo účtu bylo 30X54X5. Jak a kdy dostanu své peníze? Můj bankéř mi řekl, že o své peníze nemohu přijít. Děkuji.

BR

Dobrý den,

převod peněz jste mohla realizovat ve své režii přes internetbanking do konce srpna. ING Bank následně ukončila činnost (poskytování služeb retailu) a přesunula nevyzvednuté vklady na technický účet. O převod peněz z technického účtu je třeba požádat ING Bank (samo se vám nic nepřevede). Detaily ukončení retailové činnosti ING jsme se zabývali dříve a uvádíme je v profilu ING Bank

Banka na svém webu avizuje pouze možnost komunikace přes e-mail klient@ing.cz. Samozřejmě můžete poslat písemný požadavek - na adresu provozovny ING Bank N.V., Českomoravská 2420/15 190 00, Praha 9. Raději ale využijte doporučenou poštu s dodejkou, abyste případné nereagování banky mohla dále reklamovat.

Ještě snad pro jistotu upozorním, že ING Banka na webu avizuje že od 1.1.2022 zavádí klientům poplatky z kreditního zůstatku účtu. Pro CZK je uvedena sazba 0% a navíc je tam limitně vysoká částka od 100 milionů. Nicméně nikdo netuší kdy ING banka může změnit politiku a chtít podobné poplatky po drobných klientech? Pokud byste prostředky z ING banky nestáhnula v horizontu let, mohlo by v nejhorším případě dojít k právnímu promlčení vašeho nároku. Pak by záleželo na ochotě ING Banky, zda peníze vydá dobrovolně či nikoliv? Tedy v tomto smyslu nemusí být informace vašeho bankéře správná.

Každopádně nemá smysl do ING banky volat, protože tým podpory drobných klientů byl rozpuštěn a ING Banka na telefonních linkách uvedených na webu obsluhuje pouze firemní klientelu.