Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5347, Zrušení účtu a plná moc

Zrušení účtu a plná moc, Banka

26.10.2018 Banka

Dobrý den, otec má u Moneta Money Bank běžný účet, na kterém nic neměl, jen dluh za vedení účtu. Podle výpisu asi 4 500 Kč. V červenci měl mozkovou příhodu a je na úrovni dvouletého dítěte, ochrnutý a neschopen jakékoliv komunikace. Dluh jsem vyrovnala, ale účet zrušit nechtějí. Jak opatřit plnou moc? A proč notář?

Dobrý den,

stačilo zvolit banku, která nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek (Equa bank, Air Bank, Fio banka, Creditas, atd.), a nebylo by těchto starostí. Chcete-li oficiálně vykonávat právní akty za jiné, musíme mít k tomu jejich plnou moc. Jak má banka bez plné moci vědět, že Váš pan otec chce svůj účet skutečně zrušit? Banka nevidí do hlavy klientům a nemůže si říct "tenhle měl mozkovou příhodu, asi už účet nebude potřebovat". Plná moc musí mít úředně ověřený podpis (Czech Point/Notář), jinak banka nemá jak poznat, že dokument skutečně podepsal Váš otec. Plnou moc si můžete sepsat sama (nebo použít formulář banky, má-li Moneta nějaký) a následně ji musí podepsat Váš otec na Czech Pointu či před notářem. Notář pak přidá na dokument své razítko, čímž stvrdí platnost podpisu.