Jak zrušit nevyužívaný bankovní účet a vyřídit vyúčtování bez návštěvy banky?

13.2.2022 Běžný účet

Dobrý den, ztratila jsem při stěhování plno papírů a nemám vůbec číslo mého účtu, natož heslo, abych se na něj dostala, mám i nový PC. Tam bylo aspoň číslo účtu. Chtěla bych poprosit o úplné zrušení účtu, který již dlouho nevyužívám. A chci zaslat vyúčtování. Nechci dlužit desetitisíce. Prosím, napište mi co je potřeba k tomu udělat, ať mohu zrušit tento účet. Nemám v okolí žádnou banku. Musím proto písemně. Děkuji za pochopení a odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, u které banky máte běžný účet veden. Některé banky umožňují zrušení účtu online přes internetbanking (Air BankBanka CreditasExpobankmBank), jiné přes email (Equa BankHello Bank). U ostatních bank budete muset osobně navštívit nejbližší pobočku. Pro zrušení účtu není třeba mít k účtu žádné dokumenty, ani není třeba znát číslo účtu, atd. - stačí předložit platný OP a banka vše dohledá.