Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4666, Zrušení účtu po vyplacení šeků

Zrušení účtu po vyplacení šeků, Běžný účet

10.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, po letní brigádě v USA jsem ještě dostal poštou několik šeků (vrácení daní). A jelikož ČS vyplácení šeků zrušila, šel jsem si čistě skrz výplatu šeků výše založit účet do Komerční banky. Účet tedy mám, šeky převzali ke zpracování a za pár týdnů by měly být vyplaceny. Nyní k dotazu: Při zakládání jsem byl na pobočce ale dotazován/upozorněn, jestli účet zakládám jenom skrz ty šeky nebo jestli účet hodlám aktivně využívat. Že prý pokud chci jen vyplatit šeky a zrušit to (což jsem plánoval), tak mi účet nezaloží. Na dotaz po jaké době teda účet zrušit můžu, nebo co musím udělat pro to, aby bylo vše ok mi paní nebyla schopna dát jasnou a jednoznačnou odpověď. Začala mi vykládat něco o tom, že se ty transakce pak můžou nějak kontrolovat či co. Tak jsem tedy řekl, že účet využívat normálně budu (slibem nezarmoutíš). Chci se tedy zeptat, jestli existují nějaké podmínky uzavření účtu, které si na mě může takto banka vynucovat? Nebo kdy teda účet můžu uzavřít, abych neměl žádné problémy? Druhý dotaz s tím spojený je, že jsem dostal za založení G2 účtu bonus 550,- Kč (350,- za platný isic a navíc 200,- za aktivní využívání). Mám čekat, že banka bude třeba chtít bonusy zpět, nebo něco takového? Díky moc za rady

Dobrý den,

běžný účet můžete zrušit kdykoliv, nehrozí Vám žádné sankce (nebudete muset vracet ani studentský bonus 550 Kč) - to je Vaše právo.