Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #7601, Jak zrušit účet v zahraničí?

Co dělat s kartou Credit One Bank, která je v due a nemáte možnost ji splatit?

29.9.2019 Banka

Dobry den, nekdo koho znam, byl v USA na vymenem pobytu, pracoval tam a sjednal si kartu u banky jmenem Credit One Bank. Kartu pouzival v poradku. Pak pobyt koncil a musel se vratit domu. Doma zjistil, ze mu porad charguji poplatky. Kartu nepouziva od kvetna a ted prisel mail, ze je karta due. Problem je v tom, ze stranka banky je u nas blokovana, cislo uctu uz nema a banka nema email, jen cislo telefonu v USA. Karta ma vyprseni pristi rok v prosinci. A tak bych se chtel zeptat co delat. Myslite ze je v poradku to preckat, kdyz to je tak maly dluh, neni v te zemi a nema zpusob jak to splatit? Popripade jak postupovat. Dekuji

Dobrý den,

podobný problém má mnoho Čechů, kteří na čas vycestovali do zahraničí a před návratem do ČR zapomněli zrušit místní produkty (bankovní účty, platební karty, služby mobilního operátora, atd.). Nejlepším řešením by bylo vrátit se na místo a produkty zrušit, jenže to bývá časově a finančně velmi náročné. Většina lidí to tak řeší nicneděláním, kdy dluh narůstá a zahraniční banka po čase produkt sama zruší. Někdo dluh odepíše, jiný vymáhá a v některých zemích Vám to může zkomplikovat případný návrat v budoucnu (neudělení víza, atd.).