Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #7695, Zrušení účtu a dopis z banky

Zrušení účtu a dopis z banky, Běžný účet

10.10.2019 Běžný účet

Dobrý den, v červenci 2019 jsem změnila svoji banku. Dne 02. 10. 2019 jsem z bývalé banky obdržela dopis, adresovaný na bývalou adresu i jméno, kde byl uveden minusový zůstatek za období 27. 09. - 30. 09. 2019. Bohužel mi byla zaslána pouze fotografie dopisu, kdy nemám možnost se na stávající adresu dostavit a převzít originál písemnosti. Po kontaktování bývalé banky mi bylo řečeno, že u mé osoby již žádné údaje nevedou a nic zde nevidí, kdy mi žádný dopis určitě neposlali a fotografii neberou jako důkaz a jedná se tedy o můj problém ať si to řeším jak chci. Po dotazu, jestli je možné zaslat nějaký dopis, kde by bylo uvedeno že v bance již účet nemám a žádné dluhy tam nejsou vedené, mi bylo řečeno, že něco takového neposkytují. Obracím se tedy na Vás s dotazem, jak v dané situaci postupovat, abych se v pozdější době nedozvěděla, že se mi tento ,,neexistující,, dluh například ještě zvýšil. Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne.

Dobrý den,

těžko říct, jedná-li se o omyl nebo skutečný dluh. Doporučuji získat originál dopisu, který Vám byl zaslán (v tom by neměl být problém) a s tímto dopisem navštívit nejbližší pobočku vaší bývalé banky.