Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #7695, Zrušení účtu a dopis z banky

Zrušení účtu a dopis z banky, Běžný účet

JP

Dobrý den, v červenci 2019 jsem změnila svoji banku. Dne 02. 10. 2019 jsem z bývalé banky obdržela dopis, adresovaný na bývalou adresu i jméno, kde byl uveden minusový zůstatek za období 27. 09. - 30. 09. 2019. Bohužel mi byla zaslána pouze fotografie dopisu, kdy nemám možnost se na stávající adresu dostavit a převzít originál písemnosti. Po kontaktování bývalé banky mi bylo řečeno, že u mé osoby již žádné údaje nevedou a nic zde nevidí, kdy mi žádný dopis určitě neposlali a fotografii neberou jako důkaz a jedná se tedy o můj problém ať si to řeším jak chci. Po dotazu, jestli je možné zaslat nějaký dopis, kde by bylo uvedeno že v bance již účet nemám a žádné dluhy tam nejsou vedené, mi bylo řečeno, že něco takového neposkytují. Obracím se tedy na Vás s dotazem, jak v dané situaci postupovat, abych se v pozdější době nedozvěděla, že se mi tento ,,neexistující,, dluh například ještě zvýšil. Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

těžko říct, jedná-li se o omyl nebo skutečný dluh. Doporučuji získat originál dopisu, který Vám byl zaslán (v tom by neměl být problém) a s tímto dopisem navštívit nejbližší pobočku vaší bývalé banky.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou.

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#10294, Způsobil jsem škodu v insolvenci, Exekuce a insolvence, 1.6.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci asi rok a půl a nedávno mi přišel dopis z brigády, kde po mně chtějí peníze za poničené auto cca 5 000 Kč. Chci se zeptat, jestli to mám zaplatit nebo se to dá započítat do insolvence. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, tuto škodu je třeba zaplatit. Insolvence řeší pouze vaše dluhy vzniklé před vyhlášením osobního bankrotu. Závazky vzniklé po tomto datu je třeba řádně hradit a nelze je po skončení insolvence prominout.

DN

#10293, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 1.6.2020

Dobrý den, mohla by mi sestřenice ručit za hypotéku RD, když začala teď pracovat, ale má smlouvu na dobu neurčitou? Nebo mohl by jít do hypotéky se mnou manžel (jako spolužadatel), když mi v březnu 2020 skončila insolvence? Hypotéka by byla na psána na mě. Děkuji

Dobrý den, od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo dalších 3-5 let peníze nepůjčí. O hypotéku tak budete moci žádat nejdříve za 3 roky.

JS

#10292, Zablokoval se mi přístup k účtu, Banka, 1.6.2020

Dobrý den, mám zablokovaný účet z důvodů špatného hesla. Jde účet odblokovat třeba když zavolám na infolinku nebo musím někam na pobočku? Děkuji

Dobrý den, v případě blokace internetbankingu z důvodu chybně zadaného nebo zapomenutého hesla doporučuji navštívit nejbližší pobočku vaší banky, kde Vám heslo vyresetují.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR