Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5289, Výběr EUR z českého účtu

Ako optimalizovať prevod finančných prostriedkov z českého účtu na slovenský účet?

16.10.2018 Běžný účet

Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem zrušit účet v českej banke, na ktorom ešte mám finančné prostriedky. Je podľa Vás lepšie peniaze CZK poslať na účet na SR v EUR alebo peniaze vybrať a zameniť kurzom v banke prip. je vyhodnejší kurz v zmenárni? Je ešte možnosť poslať ich v rámci rovnakej banky na iný účet v CZK a vybrať ich z bankomatu na SR v EUR je to výhodnejšie? Ďakujem za odpoveď

Dobrý den,

každá banka má jiné kurzy a poplatky pro výše uvedené úkony. Záleží, u které české banky máte vedený účet. Fio banka má zdarma převody na slovenské účty (zde bych volil převod do vaší slovenské banky), Equa bank má za 9 Kč výběry z bankomatu v zahraničí (zde bych doporučil vybrat EUR ze slovenského bankomatu), jiné banky za tyto úkony účtují i stokoruny či mají horší kurzy, atd.