Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #7722, Jak zrušit účet ze zahraničí?

Jak zrušit účet ze zahraničí?, Běžný účet

13.10.2019 Běžný účet

Mam ucet v KB, kam mi chodi duchod. V soucasne dobe ziji v USA a zadam o zasilani duchodu sem. Rada bych zrusila ucet u banky, ale sdelili mi, ze musim osobne. Jsem vysokeho veku a let do CR a zpet (17 tisic km) je pro mne prilis narocny. Nemam pujcku, ani kartu, nic, pouze duchod. Je nejaka jina moznost zruseni uctu napr. korespondencne s overenim podpisu? Na Netu jsem se docetla o Deaktivaci uctu a rada bych vedela, zda mi z toho vyplyvaji nejake mesicni platby za vedeni uctu jako doted. I kdyz ctu na strance KB, ze se za internetove bankovnictvi neplati, banka mi stale kazdy mesic strhava 49 kc za vedeni uctu. Dekuji

Dobrý den,

podmínky zřízení a zrušení účtu si každá banka stanovuje individuálně, žádný zákon bankám nepřikazuje tak činit povinně elektronicky. Pokud KB trvá na osobní návštěvě, jiná možnost bohužel není. Můžete zkusit ještě jednou s KB promluvit, detailně jim popsat svou situaci a domluvit se na nějakém korespondenčním řešení s ověřeným podpisem, který by byl pro obě strany přijatelný.

Ohledně poplatků za internetbanking - pravděpodobně máte sjednán starší typ účtu, u kterého se za toto platilo. Stačí požádat o změnu na aktuální MůjÚčet, který je bez poplatku.