Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16154, Jak dostanu peníze z ING?

Jak dostanu peníze z ING?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.12.2021 Spoření

Dobrý den, 20.5. 21 jsem obdržel dopis ING Bank N.V., kde píší: ING Konto - dvouměsíční výpovědní doba od 1.7.21 - 31.8. 21 náš smluvní vztah pro ING konto končí. Po ukončení Produktové smlouvy pro ING Konto Vaše ING Konto zrušíme a konečný zůstatek včetně kreditního úroku převedeme na účet který jste poslali. Dle bankovního výpisu jsme ale dosud žádnou částku nedostali. Jak máme dále postupovat a na koho se obrátit. Děkuji.

Dobrý den,

již před rokem bylo klientům ING oznámeno, že retail ING v ČR končí. Klienti byli vyzváni k převodu peněz do jiné banky. V květnu jste dostali tzv. poslední výzvu k převodu peněz s informací, že ING opravdu končí s obsluhou drobných klientů k datu 31.8.2021. Nevyzvednuté peníze skončily na technickém účtu banky a o jejich výplatu musíte banku požádat (což je nyní složitější, protože banka uzavřela své pobočky). Pokud o výplatu peněz nepožádáte, riskujete jejich propadnutí v rámci promlčecí lhůty (3 roky).

Banka Vám sama od sebe peníze neposlala, protože pravděpodobně nevěděla, kam peníze poslat. Pokud by se vám nyní nedařilo banku kontaktovat, můžete se inspirovat naší poradnou Jak získat peníze z ING Bank.