Jak získat peníze ze spořicího účtu ING KONTO po ukončení činnosti banky v ČR?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
10.3.2022 Spoření

Dobrý den, mám u ING Bank spořicí účet ING KONTO. Banka ukončila v ČR činnost osobního bankovnictví v srpnu 2021. Přes Raiffesenbank jsem nestihla ze zdravotních důvodů peníze převést. Nyní jsem již 2x písemně doporučeným dopisem na příslušném formuláři s ověřeným podpisem žádala o převod peněz na můj účet v ČR. Banka nereaguje. Jak mám postupovat dále, aby výplata peněz nebyla promlčena?

Dobrý den,

o výplatu peněz je třeba žádat přímo ING Bank (nikoliv RB), která má na vyřízení vašeho požadavku 30 dnů. Nebude-li banka v tomto termínu na váš požadavek reagovat, můžete spor řešit přes Finančního arbitra nebo soudní cestou.

Můžete se také inspirovat dotazem a odpovědí v naší poradně na téma Jak dostat peníze z ING Bank.