Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4103, Platba kartou po zrušení účtu

Platba kartou po zrušení účtu, Běžný účet

7.12.2017 Běžný účet

Dobrý den, zrušila jsem si účet u České spořitelny. Cca dva měsíce po zrušení jsem platila v papírnictví asi 120 Kč kartou a omylem jsem vytáhla tu neplatnou (měla jsem jí ještě v peněžence). Uvědomila jsem si to, ale až zpětně doma. Nicméně platba proběhla, terminál žádný problém nehlásil. Je ale nesmysl, aby platba proběhla, když účet a karta v tu chvíli už neexistoval. Chci se zeptat, jestli teď někde nedlužím nebo jak to vlastně vyřešit. Může z toho být nějaký problém? Nevím, jak to řešit a případně komu to vlastně zaplatit, když to nemám ani jak dokázat? Účtenku jsem si nevzala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto je skutečně velmi podivné, že by šlo platit debetní kartou po zrušení účtu. Navíc banky platební karty při žádosti o zrušení účtu znehodnocují přestřižením (žádáte-li o zrušení účtu na pobočce). Doporučuji kontaktovat Českou spořitelnu a s ní celou záležitost řešit (bude třeba uhradit dlužnou částku). Jsou tři možná vysvětlení: 1) technická chyba na straně banky 2) účet nebyl zrušen 3) nejednalo se o kreditní kartu