Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10476, Vyplatí se v insolvenci pracovat?

Vyplatí se v insolvenci pracovat?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně brigády a insolvence. Jsem na MD (9 300 Kč), mám darovací smlouvu od přítele na 2 500 Kč, které řádně posílá správci. Když si nyní najdu brigádu, bude mi brán celý výdělek a ještě budeme platit darovanou částku? Nebo mi strhnou část plus darovaná částka? Musím vůbec platit darovanou částku, když mi bude správce strhávat z brigády? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pracovat se Vám v insolvenci určitě vyplatí, část peněz z brigády Vám zůstane a část půjde na insolvenci. Peníze z darovací smlouvy lze přestat platit jen tak, že by přítel dar odřekl (pokud by Vám srážka z brigády těch 2 500 Kč pokryla, pak by neměl být s odřeknutím daru problém).