Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16657, Můžu se vzdát dědictví v insolvenci?

Můžu se vzdát dědictví v insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím, potřebuji se zeptat na jednu věc ohledně dědictví. Můj otec zemřel před dvěma měsíci. Proběhne dědické řízení a jelikož jsem v insolvenci, tak jestli můžu dát tomu kdo to vyřizuje (můj bratr) plnou moc a vzdát se dědictví, když jsem ještě v insolvenci (asi ještě tak tři měsíce). Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci se dědictví bez souhlasu ins. správce vzdát nemůžete. Asi sám cítíte, že byste tímto krokem odklonil majetek před věřiteli (což je nepřípustné).