Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10711, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

V

Dobrý den, prosím o radu. Soud mi zaslal vyjádření o zprávě o přezkumu a zprávě o oddlužení. Aby se nějak vyjádřil věřitel. Věřitel to nechal na soudu a nevím jak dlouho bude trvat, než soud dá zprávu, jakým způsobem budu dluh splácet. Dluh mám 20 tis. a deponovanou mzdu mám v zaměstnání 33 tis. Nějak tomu nerozumím. Děkuji moc za radu.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

žádat o osobní bankrot pro takto malý dluh (20 000 Kč) nedává smysl, neboť jen za sepsání návrhu na oddlužení jste zaplatila 4 840 Kč, za přezkum pohledávek 300 Kč/pohledávka a měsíčně platíte odměnu ins. správce 1 100 Kč. A to všechno pro nic, neboť srážky ze mzdy v depozitu (33 000 Kč) Váš dluh pokryjí a insolvence tak obratem skončí.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#11525, Starší výpis z účtu, Běžný účet, 19.10.2020

Dobrý den, rodiče zdědili dům a je na něm zástavní právo smluvní. Bratr mé matky který jsi půjčil peníze od firmy a dal do zástavy dům rodičů nemá žádné potvrzení, že peníze firmě splatil a ani neví přes kterou banku peníze posílal před 20 lety. Jsou nějaké možnosti jak zjistit a dohledat platbu, přes kterou to bylo zaplaceno ? Děkuji

Dobrý den, banky jsou ze zákona povinny archivovat data pouze 10 let zpětně, ale můžete zkusit poptat starší výpis z účtu u banky, ze které byla splátka dluhu hrazena. 

MT

#11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

JB

#11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR