Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #17962, Nabrala jsem si půjčky a šla do insolvence

Nabrala jsem si půjčky a šla do insolvence, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.5.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes byl za mnou pán z kriminálního oddělení, že mě společnost Provident udala na policii za podvod, jelikož jsem nějakou dobu Provident splácela, ale po té jsem se dozvěděla, že mám exekuce z dávné doby, tudíž jsem byla nucena jít do insolvence. O exekucích jsem dříve nevěděla. Byly to jen za nezaplacené menší úhrady. Jak je možné, že Vám mohou nabídnout půjčku, i když mají kontrolovat první registr dlužníků? Pak si od Vás ještě žádají 100% úroků nazpět? Rozumím tomu, že mou chybou bylo, že jsem si vzala půjčku u této společnosti, avšak oni jsou snad vinni v tom, že mi půjčku nabídli a ještě si žádali tolik peněz nazpět, ne? Může mi tedy něco za to hrozit? Děkuji pěkně.

Dobrý den,

chybou Providentu určitě není, že si účtuje vysoký úrok. Jste dospělá svéprávná osoba a musíte se sama rozhodnout, zdali si chcete brát půjčky se 100% úrokem od nebankovek. Banky nabízejí půjčky za 5-10%. Taktéž si nesmíte brát půjčky coby předlužená osoba (pokud víte, že další závazky nebudete schopna splácet). Věřitel má samozřejmě povinnost před poskytnutím půjčky prověřit vaši bonitu, ale do insolvence jste vstoupila až po načerpání půjčky (záznam v ins. rejstříku jste tedy k datu podání žádosti o půjčku neměla).

Vaše jednání může mít rozumné vysvětlení, ale na první pohled se to skutečně jeví jako úvěrový podvod (naberete si půjčky a vyhlásite osobní bankrot). O svých dobrých úmyslech budete nyní přesvědčovat Policii a případně soud.