Jaké jsou šance na schválení hypotéky po ukončení insolvence před rokem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, před cca rokem mi skončila insolvence a po té jsem se podruhé oženil (žena tedy nemá s insolvencí nic společného). Rádi bychom si vzali hypotéku na byt v osobním vlastnictví cca 2-3 mil., přičemž v hotovosti máme cca 1,3 mil. Manželka pracuje již více jak 10 let jako učitelka na ZŠ a nikdy neměla žádný finanční "prohřešek" ani zápis v Solus apod. Já jsem přes 4 roky zaměstnán jako Manager v korporátu. Celkově je náš čistý měsíční příjem více jak 70 000 Kč a děti žádné nemáme. Je pravděpodobné, že nám schválí hypotéku, pokud o ní budeme společně žádat, když jsem cca teprve před rokem ukončil insolvenci? Předem děkuji za odpověď a přeji Vám krásný den.

Dobrý den,

po úspěšně ukončené insolvenci je možné hypotéku získat nejdříve za 3-5 let (pro více bonitní klienty platí spodní hranice). Společně nyní hypotéku velmi pravděpodobně nezískáte. Řešením by bylo zúžení SJM (pokud by Vaše manželka měla dostatečné příjmy pro splácení celé hypotéky).