Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #11549, Neprodlouží mi pracovní smlouvu, jsem těhotná a v insolvenci

Neprodlouží mi pracovní smlouvu, jsem těhotná a v insolvenci, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, nevím co dělat. Dnes mi bylo oznámeno a musela jsem to i podepsat, že mi moje pracovní smlouva prodloužena nebude. Kvůli těhotenství. A držet místo mi prý nelze. Insolvence mi byla vyhlášena 12.6. 2019 a mně práci neprodlouží. Smlouva mi končí 31.12. 2020. Termín porodu mám 13.4. 2021. Já nevím co budu a nebo můžu dělat. Nevím co s insolvencí, jestli zažádat o přerušení, nebo já nevím. Jestli jít na ÚP? Prosím poraďte mi.

Dobrý den,

pracovní smlouva na dobu určitou končí v případě neprodloužení ve sjednaném termínu (pro Vás 31/12/2020). Na mateřskou můžete nastoupit 6-8 týdnů před termínem porodu, tedy nejdříve v půli února. Na leden a část února si můžete najít jinou práci nebo se registrovat na Úřadu práce.

U insolvenčních řízení zahájených po 1/6/2019 stačí splácet měsíčně min. 2 200 Kč (odpadla podmínka splatit během oddlužení min. 30% přihlášených pohledávek). 2 200 Kč byste měla být schopna splácet i na mateřské či rodičovské. Taktéž by měl s financemi domácnosti pomoci otec dítěte (dobrovolně nebo nedobrovolně skrz soudem stanovené alimenty).