Jak bude moje brigáda ovlivněna insolvencí a co se stane s mými příjmy?

Dobrý den, čekám na rozhodnutí o úpadku, zatím se věřitelé každým dnem přihlašují. S přítelem jsme si nechali udělat smlouvu o důchodu 2 500 Kč, protože mi chce pomoci se splácením než si najdu vhodné zaměstnání. Nyní jsem vedená na Úřadu práce. Jinak nemám zatím žádné jiné příjmy. Stará se o mne přítel. Při evidenci na ÚP si mohu vydělat brigádně maximálně polovinu hrubé minimální mzdy. Rozhodnutí o úpadku proběhne cca až po Novém roce. Chtěla jsem se zeptat, zda když ještě nenajdu vhodné zaměstnání a po povolení oddlužení budu stále na ÚP a vydělávat jen 4 000 Kč čistého měsíčně na DPČ, zda mi je z brigády může insolvenční správce potom také zabavit? I když máme s přítelem mezi sebou smlouvu o důchodu na pokrytí minimální splátky. Nějaké peníze musím mít aspoň na jídlo. Tak mě zajímá, jak je to v tomto případě? Dále ještě jedna otázka. Na internetu jsou insolvenční kalkulačky, kolik se strhává peněz v insolvenci a chci se zeptat, zda je pravdivé.

Dobrý den,

z čistého příjmu 4 000 Kč na insolvenci nic srážet nelze. Nevím jaké kalkulačky máte na mysli, proto nemohu posoudit jejich správnou funkci. Výše nezabavitelného minima se počítá z příjmu a počtu vyživovaných osob (děti, manžel). Např. s čistým příjmem 16 000 Kč a bez vyživovaných osob Vám bude zůstávat 10 516 Kč. V případě brigád a jiných příjmů se vše nejprve sečte a z celkové částky se vypočte nezabavitelné minimum.