Dědictví v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, zkusím to podat trochu srozumitelně. Momentálně řeším dědické řízení a zároveň jsem v insolvenci. Dne 31.7. bylo sezení, kde jsem svolil, že mi stačí pouze částka insolvence. Na 7.9. bylo domluvené další sezení, kde se měla vyčíslit částka (cca 385 tis. Kč) a řízení uzavřít. Jenže paní koncipientka před týdnem dala výpověď a tím se celé sezení odročilo, zatím nevím na jak dlouho. Po pravdě jsem trochu počítal s tím, že mi vyčíslí částku k 7.9., kterou dostanu a mezitím než mi peníze vyplatí, něco ještě splatím a tím mi nějaké peníze zůstanou. Nyní když se sezení odročilo a já budu nadále platit srážky, mám šanci nárokovat částku k tomu 7.9., kdy mělo být sezení? Nebo když budu slovíčkařit k 31.7.?  Ke dni kdy jsme se tak domluvili? Nebo se částka musí vyčíslit až při dalším sezení? Nepřijde mi to fér, že jsem se části peněz vzdal, tím sebe a svoji rodinu připravil už tak o cca 100tis a kvůli bordelu na notářském úřadě bych měl přijít o další peníze. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kolik přesně Vám prosím zbývá doplatit v insolvenci a jaká je hodnota vašeho podílu na dědictví? Ať už bylo dědické řízení přesunuto na jiný termín či nikoliv, o žádné peníze navíc nepřijdete. Z dědictví půjde na úmor dluhu maximálně tolik, kolik Vám zbývá doplatit v insolvenci. Pokud v mezičase něco splatíte srážkami ze mzdy, půjde z dědictví na insolvenci méně. Nikdy Vám nebude strženo více peněz než kolik dlužíte.