Investování v insolvenci, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, jsem v insolvenci už skoro 3 roky a založil sem si nedávno účet na Binance. Chci měsíčně investovat 1 000 Kč do bitcoinu a nebudu to vybírat (až někdy po skončení insolvence bych chtěl) a můj dotaz zní - když se mi to mnohonásobně zhodnotí, tak může to po mně ins. správce chtít jako mimořádný příjem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně můžete s nezabavitelným minimem nakládat zcela libovolně. Pokud byste ušetřené peníze dobře investoval a došlo by k výraznému zhodnocení, nelze vyloučit zpeněžení investice a použití peněz z prodeje na umoření vašich dluhů. Čistě prakticky - do konce oddlužení Vám zbývá 24 měsíců. Pokud byste investoval 24 000 Kč a došlo by třeba i ke zhodnocení o 50%, měl byste na konci 36 000 Kč. Nešlo by tak o nic mimořádné (investice by Vám byla pravděpodobně ponechána).