Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11203, Insolvence a odměna ins. správce

Oddlužení a výpočet strhávání ze starobního důchodu - kolik zaplatím?

Dobrý den, obdržel jsem rozhodnutí soudu o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře. Kromě splátek věřitelům mám platit i odměnu ins. správci 900 Kč + DPH měsíčně a zálohu na odměnu z počtu přezkoumaných pohledávek 4 000 Kč + DPH. Jsou všechny tyto položky započítány do částky, která mně bude strhávány ze starobního důchodu? Kolik to tedy bude, když můj důchod je 11 339 Kč? Doposud jsem kromě částky sražené z důchodu posílal ještě na účet ins. správce měsíčně 1 089 Kč.

Dobrý den,

z důchodu 11 399 Kč Vám bude strháváno 2 418 Kč a zůstávat Vám bude 8 981 Kč. V této srážce je již zahrnuta odměna ins. správce ve výši 1 089 Kč. Nic dalšího tak platit nebudete. Až do momentu rozhodnutí soudu jste platil odměnu správce a náklady na přezkoumání pohledávek přímo Vy. To se teď mění a tato odměna bude již součástí měsíčních srážek z důchodu (2 418 Kč).