Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8722, Osobní bankrot a nepřiznání příjmů

Osobní bankrot a nepřiznání příjmů, Exekuce a insolvence

Dobrý den, zjistil jsem, že dlužník (dluh cca 1 mil. Kč) ve formuláři "Prohlášení dlužníka o příjmech" zatajil a neuvedl svůj další příjem cca 300 tis. Kč a svým podpisem naopak stvrdil, že neměl žádné další příjmy. Lze toto považovat za podvodné jednání dlužníka s tím, že by mu mělo být odejmuto osvobození od dluhů? Přiznání o osvobození dlužníka soud vydal v dubnu 2017, návrh na odejmutí je nutno podat v 3-leté lhůtě, tedy do dubna 2020. Poraďte mi prosím, jak toto řešit a kam se obrátit nebo kam podat stížnost k prošetření. Děkuji.

Dobrý den,

práce načerno nebo jinak nepřiznaný příjem lze v osobním bankrotu vyhodnotit jako podvodné jednání, na základě kterého lze insolvenci ukončit a případné osvobození od dluhů neudělit či zrušit. Podejte podnět soudu.