Podnikání při insolvenci a zaměstnání: Co musíte vědět a jak na to?

Dobrý den, měl bych dotaz k insolvenci. Aktuálně je situace taková, že nemám finanční prostředky, na účtu doslova "pár" tisíc a výplata až v říjnu. Podaná insolvence. Nicméně mě zajímá resp. jestli to nebude vypadat "zvláštně", kdybych si chtěl založit živnostenský list. Jde o to, že zaměstnání mám, průměrně 36 tisíc měsíčně, někdy víc, někdy méně. Rád bych svoje dluhy měl zaplacené co nejdříve a chtěl bych zkusit ještě více přivydělat. Není vůbec jisté, jestli to bude generovat nějaký zisk, ale prostě to chci "zkusit". Počáteční náklady by nebyly žádné, jenom jde o to, že abych začal nějakou službu nabízet/prodávat, musím jej mít. Co si o tom myslíte, nemůže to být pro soud pak bráno jako pohoršující věc k zamítnutí? Nalezl jsem, že se toto má ideálně hlásit insolvenčnímu správci, že pro živnostenský list jsou trochu jiné srážky. Pokud bych o něm uvažoval, nevím tedy kdy by bylo lepší o něj zažádat, zda ještě teď za poslední tisíc, když ještě soud mou žádost nemá, bude mít zítra a nebo třeba v průběhu dalšího měsíce, či počkat až mi bude přidělen správce? Stručně řečeno, mám insolvenci, zaměstnání a rád bych zkusil podnikat, abych měl větší příjem a mohl více splácet. Není jisté, že to bude generovat zisk, nicméně bych to rád zkusil.

Dobrý den,

živnostenský list si můžete založit kdykoliv, začátek podnikání je třeba nahlásit ins. správci (který stanoví srážky z podnikání fixně dle očekávaných obratů). Snaha o dodatečný příjem určitě nebude vnímána negativně, naopak.