Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14446, Insolvence a covid odměna

Insolvence a covid odměna, Exekuce a insolvence

B

Dobrý den, chtěla jsem se zeptal, mám exekuci a pracují ve zdravotnictví. Budeme dostávat covid odměnu. Strhnou mi to všechno? Děkuji.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

covid odměna se přičte k běžné výplatě a z celkového příjmu se vypočte vaše nezabavitelné minimum v závislosti na počtu vyživovaných osob (většina bude použita na úmor dluhů).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MZ

#14573, Insolvence a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 16.6.2021

Dobrý den, byla mi schválena insolvence, řádně jsem splácel až to určité doby. Cca třičtvrtě roku jsem neplatil, po té jsem začal zase pracovat a platil částku něco přes 2 000 Kč, ale bohužel tato částka byla na splátku málo a byl na mě prohlášen nepatrný konkurs. Teď ale nevím co bude, nemám žádný majetek k prodeji. Ale to nejdůležitější je, že mi byl zablokován účet, na který mi chodí výplata. A já se nedostanu k žádné částce. Co můžu udělat proto, aby mi byl účet odblokován? Za něco jídlo platit musím ne? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, protože jste neplnil podmínky oddlužení (nesplácel jste), pravděpodobně Vám byl osobní bankrot ukončen. Od července bude možné požádat o statut chráněného účtu pro váš zablokovaný běžný účet. Při blokaci účtu můžete banku požádat o výplatu nezabavitelného minima (máte-li na účtu dostatek peněz) pro překlenutí nejhoršího období.

A

#14572, Nechci říct manželovi o své půjčce, Půjčka, 16.6.2021

Dobrý den, chci se zeptat, pokud si za svobodna vezmu půjčku a do několika let by došlo ke sňatku s partnerem a splácení půjčky by pokračovalo i po sňatku, jak je to pak se splácením? Zůstane půjčka jen na mně a není nutné to partnerovi říct? Jde mi o to, že o půjčce partnerovi říct nechci, chci ji splatit bez jeho vědomí. Je to tak možné i po tom, kdyby došlo ke sňatku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nedílnou součástí sňatku je složení manželského slibu kde potvrzujete, že jste si vzájemně vědomi svých zdravotních a finančních stavů. Dnem svatby začínáte ručit za své závazky společně a nerozlučně, a to za určitých okolností i zpětně za závazky vzniklé před svatbou. Na úvěrové smlouvě se nic nemění, půjčku nadále splácíte Vy a partner k ní nepřistupuje (byť za ni za určitých okolností ručí). Je proto férové o půjčce partnera před svatbou informovat. Sňatek má mnoho závažných právních důsledků (budete vůči sobě mít vyživovací povinnost, atd.). Nejste-li schopna partnerovi říct o půjčce, zvažte, zda má svatba vůbec smysl. 

P

#14571, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 16.6.2021

Dobrý den, v době covidu jsem rok čekal na pracovní smlouvu u zaměstnavatele kde chci pracovat. Vždy jsem pracoval u solidního zaměstnavatele a měl vždy smlouvu až na poslední rok. Je mi 25 let a přes rok jsem měl nebankovní půjčku do 15 000 Kč, vždy jsem ji splatil včas. Teď mám smlouvu kde vydělávám skvělé peníze přes 40 tis. a mám ji na 10 let. Už mám opět i něco našetřeno. Kdy bych si prosím mohl požádat o hypotéku? A smím vůbec ? Nebo mě dožene moje vlastní hloupost? Děkuji

Dobrý den, prostudujte podmínky hypotéky. Obecně je třeba nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít dostatečný příjem, nemít negativní záznamy v registrech dlužníků a ideálně mít pracovní smlouvu na dobu určitou. Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů a banka bude hodnotit váš průměrný měsíční příjem za posledních 12 měsíců. Řádně splácená nebankovní půjčka není překážkou. Výši splátek si můžete ověřit v naší hypo kalkulačce.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR