Banky stále evidují ukončenou insolvenci? Jak to ovlivní mé šance na hypotéku?

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.4.2022 Půjčka

Dobrý den, mám ukončenou insolvenci již 5 let. Výmaz z insolvenčního registru proběhl 20.1. 2022. Veškeré registry mám čisté (ověřeno). Disponuji slušným příjmem a veškeré závazky hradím včas. Žádal jsem ve své bance cca 20.3. 2022 o úvěr na auto, kde mi byl úvěr zamítnut z důvodu bývalé insolvence (odůvodnění banky na zamítnutí úvěru). Chci se zeptat, jestli mají banky ještě svůj registr, kde dohledaly tu již ukončenou insolvenci? Budu moci si vůbec někdy vzít hypotéku? Myslel jsem, že jsem po uplynutí 5 let občan z čistými registry. Za informace Vám děkuji.

Dobrý den,

insolvence určitě není celoživotní stopkou pro půjčky a hypotéky. Je ovšem možné, že Vám banky peníze letos ještě nepůjčí. S další žádostí o úvěry doporučuji vyčkat min. 6-12 měsíců od posledního zamítnutí.