Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14848, Půjčil jsem peníze kamarádovi v insolvenci

Půjčil jsem peníze kamarádovi v insolvenci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.7.2021 Půjčka

Dobry den, mam takovy problem. Je to 2 roky a 3 mesice co jsem pujcil znamemu 90 000 Kc. Mel mi to vratit za 12 mesicu. Popdepsal ze vrati 96 000 Kc. Za rok penize nevratil a na muj dotaz mi povedel, ze potrebuje 2 mesice navic. Mezitim u neho probehla insolvence a nevedel jsem o tom. Asi jsem o penize prisel. Ma cenu jit na policii? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

proč byste chtěl chodit na Policii? Dlužit peníze není trestné. Půjčování peněz takto mezi kamarády důrazně nedoporučuji. Půjčování peněz je poměrně sofistikovaná disciplína (musíte si neustále hlídat, zda dlužník není v insolvenci či exekuci, před poskytnutím peněz se prověřit bonitu dlužníku, atd.). Půjčování peněz přenechte raději bankám. Coby věřitel jste si měl hlídat, zda dlužník nevstoupil do insolvence a případně do insolvence přihlásit svou pohledávku.