Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14848, Půjčil jsem peníze kamarádovi v insolvenci

Půjčil jsem peníze kamarádovi v insolvenci, Půjčka

M

Dobry den, mam takovy problem. Je to 2 roky a 3 mesice co jsem pujcil znamemu 90 000 Kc. Mel mi to vratit za 12 mesicu. Popdepsal ze vrati 96 000 Kc. Za rok penize nevratil a na muj dotaz mi povedel, ze potrebuje 2 mesice navic. Mezitim u neho probehla insolvence a nevedel jsem o tom. Asi jsem o penize prisel. Ma cenu jit na policii? Dekuji za odpoved.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

proč byste chtěl chodit na Policii? Dlužit peníze není trestné. Půjčování peněz takto mezi kamarády důrazně nedoporučuji. Půjčování peněz je poměrně sofistikovaná disciplína (musíte si neustále hlídat, zda dlužník není v insolvenci či exekuci, před poskytnutím peněz se prověřit bonitu dlužníku, atd.). Půjčování peněz přenechte raději bankám. Coby věřitel jste si měl hlídat, zda dlužník nevstoupil do insolvence a případně do insolvence přihlásit svou pohledávku.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#15353, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 17.9.2021

Dobry den, umrel mi tatinek. Mel z predeslych manzelstvi jeste dve deti. Tatinek zemrel a ja jedina s nim byla cely zivot v kontaktu. Volala jsem pridelene advokatce dnes a ta mi rekla, ze nevlastni bratr zaplatil zpopelneni meho otce jelikoz ja jsem nebyla na uzemi Ceske republiky. Notarka mi po telefonu rekla, ze pokud nevlastni bratr zaplatil zpopelneni meho tatinka, ma narok na vse.

Dobrý den, nebyla-li sepsána závěť, dojde v rámci dědického řízení k dělení majetku zůstavitele mezi jeho zákonné dědice (děti, manželka). Určitě neplatí, že kdo platí zpopelnění či pohřeb, tak dědí vše. To je naprostý nesmysl.

VP

#15352, Refixace a navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 17.9.2021

Dobrý den, ve chvíli kdy mi končí fixace u hypotéky, mi stávající banka nabídne novou fixaci. Ale já bych potřeboval hypotéku navýšit o cca 500 tis. je to možné? Pokud by to bylo možné, je nutné udělat nový odhad nemovitosti? A zároveň budu platit 2 000 Kč za výmaz zástavního práva a znovu 2 000 Kč za zápis do katastru nebo to nebude nutné, když zůstávám u stávající banky?

Dobrý den, s dostatečnou bonitou (dostatečný příjem a hodnota zástavy) nebude problém požádat o navýšení hypotéky o 500 000 Kč. Ohledně odhadu a katastru - přijde na to, jak starý je původní odhad a kolik jste již z hypotéky splatil. Taktéž se zohledňuje lokalita a typ nemovitosti (např. byt v Praze lze u některých bank ocenit interně online bez nutnosti poptávat odhadce). Pokud byste např. již splatil 500 000 Kč a chtěl si je znovu půjčit, nový odhad vyžadován spíše nebude. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí optimální řešení.

H

#15351, Dlužím za odpady, město chce vymáhat peníze, Exekuce a insolvence, 17.9.2021

Dobrý den, od 2/2019 jsem v insolvenci. Do insolvence se přihlásilo i město ve kterém jsem já a moje dvě děti měly trvalý pobyt ohledně odpadů. Od výše zmíněného data odpady platím za sebe a děti v pořádku. Nyní jsem změnila trvalý pobyt já i děti. Paní od města ve kterém jsme měly trvalý pobyt mi napsala, že odpady od doby začátku insolvence jsou v pořádku, ale že za rok 2015 - 2018 budou vymáhat peníze za moje dvě děti za odpady a budou je vymáhat od otce dětí, který ani nemá trvalý pobyt tam, kde jsme ho měly my a ani nikdy neměl. Mají na to právo? Myslela jsem že za dluh beru zodpovědnost já a pokud za děti vznikly před insolvenci, tak jsou zahrnuty do insolvence. Mají na to právo vymáhat dluh po otci, který ani nemá a neměl stejný trvalý pobyt? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, za děti a jejich dluhy odpovídají oba rodiče. Město si může vybrat, po kterém rodiči bude peníze vymáhat exekučně. A protože Vy jste chráněna insolvencí, město bude pravděpodobně peníze vymáhat po otci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR