Insolvence a mobil na splátky, Exekuce a insolvence

Dobrý den, potřebovala jsem nový telefon, protože můj už vypověděl službu. Tedy psala jsem insolvenčnímu správci, zda si ho mohu vzít někde na splátky. Odpověď po několika dnech zněla : ”Ano, můžete si vzít na sebe nový závazek, ale nesmíte se nikdy zpozdit s platbou”. To jsem pochopila, se splátkami bych neměla problém, ovšem nikde mi to neschválí pravděpodobně. Dnes jsem s kolegyní brouzdala po internetu a vyběhla na nás Alza karta s revolvingovým úvěrem, bohužel se nikde nemohu dočíst, zda bych to mohla zkusit nebo ne nechci zbytečně přijít o insolvenci. Větu jako “Můžete si vzít na sebe nový závazek” bych pochopila tak, že mužů, ale nejsem si jistá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důrazně doporučuji si na sebe nebrat jakékoliv závazky během insolvence. On Vám v insolvenci peníze stejně nikdo nepůjčí. I kdybyste půjčku získala (např. formou revolvingového úvěru od Alzy), mohla byste tím porušit podmínky insolvence. Nejlevnější nový tlačítkový telefon jsem na eshopu našel za 290 Kč, nejlevnější dotykový za 990 Kč. Třeba to nebude model přesně dle vašich představ, ale obejdete se bez dluhů. U elektroniky platí jednoduché pravidlo finanční gramotnosti (i mimo insolvenci): "Nekupuji na co nemám hotově".