Jak pozastavit živnost bez příjmů a zda bude soud kontrolovat bankovní účet?

Dobrý den, můžete mi prosím poradit ? Nyní si žádám o insolvenci a už mám papíry k vyplnění. Chci se ale zeptat, jsem na rodičovské dovolené s roční dcerkou. V březnu 2021 jsem si obnovila živnost a udělala si eshop. Výdělek z toho ale skoro žádný nebyl, párkrát mi nějaká platba na účet přišla. Já ale řekla slečně se kterou jsem komunikovala, že z toho zatím žádný výdělek není. A teď mám tedy napsat prohlášení o tom, že z živnostenského oprávnění nemám žádné příjmy. Chci si právě kvůli tomu i živnost opět pozastavit, jelikož to nevydělává. A má otázka zní, zda budou koukat na můj bankovní účet zpětně? A jestli tu živnost lze teď zrušit, aby to soud nebral jako nějaký zatajení.

Dobrý den,

živnost určitě pozastavit můžete, ale pro schválení oddlužení musíte být schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč (s jednou vyživovanou osobou by Váš čistý příjem měl být min. 14 000 Kč).